Húsz százalékos béremelést kapnak a pécsi buszsofőrök, de ritkulnak a járatok
A járatritkításokat azért rendelik el, hogy mérséklődjön a cégnél a sofőrhiány.
A járatritkításokat azért rendelik el, hogy mérséklődjön a cégnél a sofőrhiány.
A városháza szerint a lehető legszélesebb párbeszéd útján tudnak dönteni arról, legyen-e tűzijáték.
Hétvégére lesz meg az eredmény.
Egy tíz pécsi ügyvéd által alakított szervezet ki szeretné deríteni, miért került a város 8-10 milliárd forintos adósságba. De ez nem megy ilyen egyszerűen.
Megsértették az alapítvány jó hírnevét és az egyenlő bánásmódhoz való jogát, mert migrációpártinak nevezték őket, és azt mondták, befolyásolni akarják a választások kimenetelét.
A porcelánmanufaktúra szerint a büntetőeljárással el akarják terelni a figyelmet a pécsi önkormányzat cégének ügyeiről.
A gyártó egy rendeletmódosításra hivatkozva árat emelt, de a megrendelő városvezetés szerint azt nem indokolta meg pontosan, mi okozza a több mint kétmillió forintos buszonkénti költségnövekedést. A buszok eredeti ára rendelkezésre áll, és el is van különítve egy bankszámlán.
Nettó 6 millió 300 ezer forintért bérelne kávégépeket a pécsi önkormányzat két évre, 11 régit le akarnak selejtezni ugyanis – hangzott el hétfőn az RTL Híradóban. Az indoklás szerint a régiek gyakran elromlanak, ezért bérelnének közpénzből újakat, havonta és darabonként 24 ezer forintért. Az önkormányzatnál az RTL Híradó megkeresése után azt közölték: újratárgyalják az ügyet, hogy a leggazdaságosabb döntés szülessen.
Furcsa kötelék van az egymástól kétszáz kilométerre fekvő Zugló és Pécs vezetői között: a két önkormányzat szinte szó szerint azonos költségvetési tervezetet készített. A jelenségre egyelőre nincs magyarázat. Viszont mindkét településen feltűnt ugyanaz a könyvvizsgáló cég, amely Zuglóban van bejegyezve és korábban a pécsi pénzügyeket világította át. Miközben a pécsi jegyző állítja, hogy a büdzsé a hivataluk szellemi terméke, Zuglóban vizsgálat indult az ügyben.
Választott bírósághoz fordult a francia Suez Environnement cég: 32 millió euróról, azaz a jelenlegi árfolyamon mintegy 10 milliárd forintról van szó. Ennyit kérnek Pécsi Önkormányzattól a Pécsi Vízmű székházának elfoglalásáért és a kiesett bevételért - írja a pecsistop.hu.
A Legfelsőbb Bíróság (LB) hétfőn elnapolta a Pécsi Vízmű és Pécs városa közötti polgári pert; a francia érdekeltségű cég annak jogosságát vitatja, hogy a pécsi önkormányzat felmondta a vele kötött szerződést.
Nem járt sikerrel az érdekegyeztetés a Páva Zsolt vezette pécsi önkormányzat és a pécsi Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete között. A tét a cafeteria-rendszer átalakítása. A szakszervezet tüntetést szervez, és a sztrájkot sem zárja ki.